|
W±tek:
|
ITAKA - opinie!
|
Autor:
|
Czytelnik IP 85.89.230.*
|
Data wys³ania:
|
2009-02-06 02:56
|
Temat:
|
ITAKA- klasyczne W³ochy 2008!
|
Tre¶æ:
|
Razem z ch³opakiem brali¶my udzi³a w tej wycieczce w czerwcu, jednym zdaniem by³o Super!!!!! Pani Kasia w pe³ni profesjonalna pilotka, cz³owiek z pasja który chce przedstawiæ co¶ wiecej ni¿ minimum programowe, wszystkim polecam naprawde warto. AnkaT
|
Odpowiedzi:
ITAKA- klasyczne W³ochy 2008! [2010-08-20 13:07 95.48.219.*]
By³em z ¿on± w zesz³ym roku (2009) jesieni± na takiej wycieczce. Ogólne wra¿enie dobre, ale.....!!!! Nie dajcie siê nabraæ na wieczorek z posi³kami i winem. Bêd± was usilnie namawiaæ i wielokrotnie podkre¶laæ, ¿e w tym dniu nie ma kolacji. Ju¿ dobrze nie pamiêtam ale to koszt oko³o 70 euro. Posi³ki marne i bardzo minimalne. Wino cienkie i na sto³ach tylko na pocz±tku imprezy. W ogóle to widaæ ju¿ rutyniarstwo - szybko, bez liczenia siê z potrzebami uczestników (postoje autobusu co 4 - 5 godzin, z zaznaczeniem aby nie korzystaæ z toalet). Bardzo marne jedzenie - wyliczone kromki chleba na osobê, bardzo mocne podkre¶lenie aby nic nawet to co Ci ewentualnie w tej chwili nie podchodzi nie by³o zabierane ze sto³ówki. Autobus Solaris niby nowoczesny nowy ale obs³uga nie potrafi opanowaæ wentylacji wewn±trz. Osoby siedz±ce z ty³u (wy¿ej ni¿ kierowca i PANI Magda) s± albo zbyt podgrzewane albo ziêbione - nie ma sta³ej temperatury powietrza. W ogóle arogancka PANII Magda mówi±ca ci±gle do podró¿nych per Kochani - zbytnio spoufala siê z podró¿nymi i nie umie znale¼æ swego miejsca w szeregu. Wygl±da to tak jakby¶my to my byli dla Itaki a nie ona dla nas. Dojazd antenowy - autobus z Krakowa do Opola to jedna wielka pora¿ka. Na zewn±trz + 7 a stary rupieæ niby Mercedes nie ma ogrzewania. Niby kierowca na uwagi podróznych próbuje co¶ naprawiaæ, ale to ¶ciemaa, bo deszcz pada a on du¿ym recznikiem ju¿ wcze¶niej przygotowanym ci±gle wyciera zaparowane szyby jad±c prawie po omacku. Ludzie ubieraj± co maj± ze sob± - kurtki czapki, okrywaj± kolana rêcznikami. Zgroza. W San Marino na pocz±tek sklep z trunkami i minimini degustacj± - w³a¶ciciel mówi po Polsku widaæ, ¿e jusz nie jedn± wycieczkê mu tu zagoniono oferuje trunki na sprzeda¿ z dostaw± do autokaru. Jak siê pó¼niej oka¿e w cenie du¿o wy¿szej ni¿ w innych sklepach. Je¶li nie chcecie chodziæ g³odni zabierzcie ze sob± z Polski jakie¶ niepsuj±ce jedzenie (kabanosy, konserwy, s³odycze, termos na kawê) bo tym co daj± to raczej trudno siê naje¶æ, bo monotonne (pasta) ma³o i byle co. odpowiedz »
ITAKA- klasyczne W³ochy 2008! [2010-08-20 17:56 194.116.134.*]
1. kolacje w Italii zawsze s± obfite, by³am na wielu w³oskich wycieczkach z Itaka we W³oszech i nigdy! nikt po kolacji nie byl glodny, wrêcz przeciwnie. Przeciez oprocz pasty jest drugie danie, a potem deser. Mo¿na siê przejesc, nie najesc. Pasta jest tradycyjn± potraw±, ale jej rodzajów jest mnóstwo. I zawsze! jest na kolacjach na w³oskich wycieczkach, co uwa¿am za plus, bo przynajmniej mo¿na poznaæ tamtejsze jedzenie 2.Nie znam pani Magdy, ale my¶lê sobie, ¿e mówi±c "kochani" chcia³a zmniejszyc dystans i wprowadziæ mi³± atmosferê. A mówienie o jej "miejscu w szeregu" grzeczne bynajmniej nie jest. Przygania³ kocio³ garnkowi... 3. Ze sto³ów nigdy nie zabiera siê niczego do torebki, to nie sto³ówka zak³adu pracy. Tak jest na ca³ym swiecie i wszêdzie wszyscy to respektuj±. Dziw, ¿e jeszcze kto¶ jest zdziwiony. 4. Klimatyczacja w autobusach zwykle dzia³a w ten sposób, ze jednym jest ciep³o, innym zimno, wszystko w zalezno¶ci od miejsca siedzenia, a autobus staje zawsze co 4-5 godzin , bo na miejsce kazdy dojechaæ chce i to jak najszybciej. Itp itd.... Podsumowuj±c - wydaje sie pan pocz±tkuj±cym podróznym. I to t³umaczy te pretensje, które pan przedstawia. Pozostaje pañstwu albo zrezygnowaæ z tego typu wyjazdów, albo zaakceptowaæ, ¿e tak to juz jest i cieszyæ siê wakacjami. odpowiedz »
ITAKA- klasyczne W³ochy 2008! [2009-06-15 16:04 83.20.24.*]
i s³usznie pani Kasia jest rewelacyjna i w pe³ni profesjonalnie podchodzi do tego by jak najwiecej przekazac,nawet oprowadzala nas po miejscach gdzie nie bylo w planach tracac swoj wolny czas.To sie nazywa zaangazowanie w pracy.ja jestem zadowolona w 100%.Acha i wzmianka o kierowcach super panowie pan Bronek i pan Damian to wspaniali kierowcy,chetnie skorzystam z us³ug Itaki.:) odpowiedz »
|