Sylwester 2013 - gdzie będziemy się bawić?
Tematyka:
Aktualność:
Za niespełna cztery tygodnie przywitamy Nowy Rok. Od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszą się imprezy organizowane na rynkach większych polskich miast. To doskonała alternatywa dla tych, którzy nie załapią się bale organizowane w restauracjach i klubach. Z tej okazji przygotowaliśmy małe zestawienie, przewodnik po imprezach sylwestrowych w miastach, które w poprzednich latach organizowały najhuczniejsze zabawy noworoczne.
Już po raz piąty stolica przywita Nowy Rok podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów, organizowanej przez m. st. Warszawa i Telewizję Polsat. Tego wieczoru usłyszymy nie tylko znane przeboje gwiazd, ale również zaprosimy wszystkich na największą dyskotekę w Polsce. Najbardziej znane dyskotekowe hity lat 70., 80., 90., oraz te współczesne, zaśpiewają we własnych interpretacjach m.in.: Zakopower, Kasia Kowalska, Maciej Maleńczuk, De Mono, Kora, Oddział Zamknięty, Afromental, Ewa Farna, Big Cyc, zespół Weekend oraz gość specjalny - ukraińska grupa Mirami.
Na Wrocławian czeka wielki powrót Sylwestra z programem 2 TVP. Tak jak w poprzednich latach nie zabraknie gwiazd polskiego show biznesu: Maryli Rodowicz, Krzysztofa Krawczyka, Lady Pank, Hey, Mezo i wielu innych. Hasło przewodnie tegorocznego Sylwestra z Dwójką brzmi: "60 przebojów - 60 lat TVP". Oznacza to, że oprócz hucznej zabawy sylwestrowej, impreza będzie zwieńczeniem obchodów sześćdziesięciolecia telewizji publicznej.
Tym razem Sylwester na Jasnych Błoniach w Szczecinie zostanie utrzymany w klimatach południowych - samba, gorące tancerki, a nawet palmy. Impreza odbędzie się w ramach projektu "Rozgrzewany Szczecin". Początek sylwestra miejskiego zaplanowany jest na godzinę 22:00. Tradycyjnie o północy odbędzie się pokaz sztucznych ogni. Najciekawszą atrakcją dodatkową będzie znajdująca się obok sceny "Gorąca wyspa" - z podgrzewanym piaskiem i palmami, gdzie będzie można się ogrzać, poczuć prawdziwą południowoamerykańską atmosferę. Gwiazdami wieczoru będą m.in. DJ Habanero, Valdir Vieira Dos Santos, Jose Torres & Havana Dreams, Sambal itd.
W Poznaniu na Pl.Wolności rządzić będą polskie gwiazdy. Niedoszłą gwiazdą imprezy miał być niemiecki zespół Fun Factory. Okazało się jednak, że mężczyzna, z którym zawarto umowę w imieniu zespołu nie był tym za kogo się podawał. Władze miasta mają już zastępców, którzy w ta jedyną noc w roku rozgrzeją publiczność. Widzowie będą bawić się w rytm muzyki Wilków, Mai Koman oraz zespołu Kombii.
Sylwester 2012/2013 w Krakowie być może nie spełni oczekiwań najbardziej wymagających gości, ale i tak jest lepiej niż w ubiegłym roku. Poprzedniego Sylwestra mieszkańcy Krakowa spędzili przy muzyce z płyt. Sylwester miejski 2012/2013 będzie okazją do tego, aby pobawić się przy występach takich gwiazd jak: Grupy Pod Budą i Andrzeja Sikorowskiego, Jana Wojdaka z zespołem Wawele, Mai Sikorowskiej i Kroke, a także Joanny Słowińskiej, zespołu Kulturka, FoxGang, Eluktrick, Don’t Ask Smingus, Vladimirska i Teddy Jr. Władze miasta zapowiadają też świetlną projekcję na Wieży Ratuszowej i pokaz laserowy o północy. Koszt imprezy to 800 tys. złotych.
Miasto Katowice zaprasza na koncert sylwestrowy pod Spodkiem. Na publiczność czekają takie gwiazdy muzyki rozrywkowej jak: DJ Shaun Baker, Jessica Jean, Varius Manx, Golden Life, Kasia Wilk, K.A.S.A., Golec U'Orkiestra, Marcin Kindla, Kamila oraz zespół Niegrzeczni. Budżet koncertu to 700 tys. złotych.
Tegoroczny Sylwester w Lublinie, jak co roku odbędzie się na Pl. Litewskim. Wystąpią takie gwiazdy polskiej estrady jak: Budka Suflera, Bracia oraz Teksasy. O północy, w niebo mają zostać wystrzelone sztuczne ognie. Noworoczne życzenia mieszkańcom złoży prezydent miasta.
Jak co roku Sylwester w największych polskich miastach przyciągnie setki tysięcy turystów. Jest to doskonała okazja do promocji oraz prezentacji walorów turystycznych miasta. Można jednak twierdzić, że w dobie kryzysu, miasta powinny rozsądnie planować swój budżet. Zdania są podzielone. Jedni uważają, że oszczędności na tego typu imprezach masowych wcale nie służą promocji miasta, a wręcz przeciwnie zmniejszają jego atrakcyjność. Z kolei przedsiębiorcy, szczególnie z branży gastronomicznej uważają, że tego typu imprezy masowe podbierają im część klientów, którzy wolą darmowy koncert od zorganizowanej imprezy w lokalu.