Forum grupa: Inne związane z branżą
Uwaga! Serwis nie bierze odpowiedzialności za wypowiedzi na forum. Ewentualne naruszenia regulaminu serwisu prosimy zgłaszać Administratorowi po przez stronę Kontakt
|
Wątek:
|
Dowody osobiste tracą ważność
|
Autor:
|
Czytelnik IP 83.27.172.*
|
Data wysłania:
|
2008-01-04 20:45
|
Temat:
|
wymiana dowodow osobistych
|
Treść:
|
czy moge wyrobic dowod osobisty jesli przebywam zagranica i nie posiadam zameldowania w POlsce?Czy dowody bez PESELu sa wazne przy slubie konkordatowym? Agata
|
Odpowiedzi:
wymiana dowodow osobistych [2010-01-17 11:04 79.103.31.*]
problem z wymiana dowodow osobistych jak czytam ma dosc spora ilosc polakow przebywajacych poza granicami polski i nie posiadajacych zameldowania w kraju , i ja borykam sie z tym problemem a takze z wymiana prawa jazdy . pojechalam do polski aby wymienic prawo jazdy i dowod i zarzadano zaswiadczenia o stalym zameldowaniu w kraju .niestety od 20 lat mieszkam w grecji i nie posiadam w chwili obecnej nikogo w polsce u kogo moglabym dokonac choc tymczsowego zameldowania .poinformowano mnie ze w takiej sytuacji powinnam sie ubiegac o te dokumenty w mojej ambasadzie w atenach wrocilam wiec i zgosilam sie w urzedzie konsularnym i tu powiadomiono mnie ze niestety ale to w kraju powinni mie zalatwic pozytywnie z uwglednieniem iz nie posiadam zadnego zameldowania w kraju . no i kolo sie zamknelo . mam pytanie czy i gdzie moge zalatwic moja sprawe a takze czy jestem jeszcze polka czy tez czlowiekiem bez obywatelstwa odpowiedz »
wymiana dowodow osobistych [2010-04-07 18:40 84.253.168.*]
Ja tez mieszkam od 20 lat poza granicami Polski a konkretnie we Wloszech. Moje polskie dokumenty stracily dawno temu waznosc. W polskim konsulacie powiedziano mi, ze dla nich nie jestem Polka i musze teraz dochodzic mojej polskosci. Co za tym idzie mnostwo dokumentow i euro. A moj paszport stracil waznosc raptem 6 lat temu. Czy ktos mi moze powiedziec: moge wymienic jeszcze stary polski dowod na nowy w Polsce? odpowiedz »
|
Zgłoś problem z tą stroną »
|