|
Wątek:
|
W Poznaniu trwają targi turystyczne
|
Autor:
|
Czytelnik IP automat.*
|
Data wysłania:
|
2011-10-22 22:29
|
Temat:
|
W Poznaniu trwają targi turystyczne
|
Treść:
|
Aktualność: Rozpoczęły się największe w Polsce targi turystyczne. Goście będą mogli na nich zobaczyć między innymi: arabski taniec brzucha, dziewczyny przebrane za koty, dinozaury, kajakarzy w basenie oraz parowóz z wagonami z wolsztyńskiej parowozowni.
Tuż po wyjściu z holu głównego MTP goście podziwiają buchający parą parowóz. To maszyna Ol49, która jest w ruchu planowym z Wolsztyna do Poznania. Przyjeżdża do Poznania po godz. 9 rano, nabiera wody na dworcu i zatrzymując wszystkie samochody, przejeżdża triumfalnie przez ul. Głogowską na tereny targów. O godz. 14 maszyna rusza w drugą stronę.
Bałtowski Park Jurajski reklamuje się z kolei wielkimi figurami dinozaurów. W leżącym w okolicach Ostrowca Świętokrzyskiego parku w Bałtowie znajduje się kilkanaście tysięcy eksponatów związanych tylko i wyłącznie z dinozaurami. W tym roku zwiedziło go już 300 tysięcy turystów! Już wkrótce nie trzeba będzie jeździć pod Ostrowiec Św., aby móc zobaczyć te dinozaury, w przyszłoroczny długi weekend majowy podobny park powstanie w Solcu Kujawskim - znacznie bliżej Poznania.
Dużo miejsca zajmują również stoiska promujące sporty ekstremalne i turystykę wodną. Obok pływających w basenach kajakarzy i nurków obejrzeć można samochód kempingowy za 30 tysięcy euro oraz warte trzy razy tyle jachty motorowe. Spotkać można tu również dużo tańsze łodzie smocze.
Spacerując pomiędzy dziewczętami przebranymi za koty, chłopcami przebranymi za koguta i Sindbada oraz krążąc pomiędzy stoiskami w kształcie drewnianych kościołów i starych wiejskich chat, można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat turystyki w Wielkopolsce. Ciekawostką jest to, że za kilka lat na Warcie mogą pojawić się tłumy kajakarzy, którzy będą mogli skorzystać z przystani z prawdziwego zdarzenia - z dostępem do wody, WC, prądu oraz pól namiotowych. Wielkopolski Urząd Marszałkowski konsekwentnie buduje je wraz z gminami, które leżą wzdłuż Warty. W tym roku zbudowana została profesjonalna marina w Sierakowie, w przyszłym roku podobne powstaną we Wronkach i Obornikach. Według Tomasza Wiktora, dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego trzeba zwrócić się ku Warcie, bo jest to naturalny szlak do uprawiania turystyki aktywnej. Najlepszym przykładem takiego zwrotu są Pyzdry, gdzie na surowym korzeniu powstał dziś prawie port, a w planach jest zbudowanie nadwarciańskiej promenady.
Dotychczas wstęp na targi mieli wyłącznie specjaliści z branży (i to po wcześniejszej rejestracji), ale w piątek i sobotę organizatorzy spodziewają się tłumów publiczności. Bilety na dwa dni kosztują 30 zł. Ekspozycje można oglądać w pawilonach 3A, 4 i 5, które połączone są ze sobą specjalnymi korytarzami, dzięki którym nie trzeba wychodzić na zewnątrz. Na głodnych i spragnionych czekają natomiast karczmy regionalne, gdzie spróbować można potraw z różnych stron kraju.
|