Uwaga! Serwis nie bierze odpowiedzialności za wypowiedzi na forum. Ewentualne naruszenia regulaminu serwisu prosimy zgłaszać Administratorowi po przez stronę Kontakt
|
Wątek:
|
Magda Gessler ogłosiła plany budowy sieci restauracji "Polka
|
Autor:
|
Czytelnik IP 85.222.0.*
|
Data wysłania:
|
2011-08-22 22:01
|
Temat:
|
NAPIWEK
|
Treść:
|
Proszę o wyrozumiałość dla tej kelnerki. Sytuacja jest może dziwna dla kogoś kto wie jak się zachować elegancko, jak zapłacić, w jaki sposób dać napiwek żeby nie urazić kelnera dając np. złotówkę z wielkopańską miną. Napiwek jest często głównym zarobkiem kelnerów i dostawców (niestety). Dostawcy pizzy itp. często dowożą do domów zamówienia, wnoszą na 3-4 piętro bez windy i nie dostają NIC! Ludzie, którzy wiedzą, że trzeba podziękować w postaci napiwku to takie PEREŁKI, jest ich naprawdę mały procent. Wierzę, że to się zmieni i każdy kto przyjeżdża do Warszawy do pracy szybko się dowie jak się zachować w innych miejscach. Sprawa dotyczy nie tylko ludzi anonimowych, ale artystów (aktorów znanych - ŻENADA!). Dostawa jedzenia jest na konkretne zamówienie, nie jest obowiązkowa a jak ktoś zamawia, to powinien zachować się jak PAN, żeby chciało mu się życzyć SMACZNEGO!
|
Odpowiedzi:
NAPIWEK [2012-10-25 10:07 78.8.147.*]
podrozuje po kraju juz 3 miesiac. mam takie same spostrzezenia jak pani. jedzenie wysmienite , ale kelnerki niedotrenowane. TU NIE CHODZI -DRUGA PANI = O NAPIWEK = tu chodzi o brak profesjonalizmu. najbardziej mnie uderzalo: brak powitania jak sie wchodzi do resteuracjii, czlowiek sie troche czuje niepotrzebny jak pytam czy mozna usiasc , dostaje w odpowiedzi zdziwiony ton wszedzie mozna.. kelnerzy ktorzy sie opieraja o krzesla, pochylaja do klienta, spoufalaja najgorsze jest to ze niezapamietuja OCZYWISCIE NIE WSZEDZIE. POLECAM WROCLAW ! odpowiedz »
NAPIWEK [2014-01-16 20:51 217.17.33.*]
W restauracji Mała Gruzja w Warszawie,otrzymałam rachunek,gdzie było kilka pozycji i suma rachunku powiększona o 10% bez informacji i dopisku .Po prostu suma kilku pozycji równała się kwocie z napiwkiem.gdyby nie bystre oko klient dałyby jeszcze 10% od kwoty rachunku nie sądząc że napiwek został zainkasowany bezszmerowo.Zwykłe oszustwo i naciąganie klienta. odpowiedz »
|